ପ୍ରଗତିଶୀଳ ମସିହା, ନିର୍ଭୀକ I ନିର୍ଭୟ I ନିରପେକ୍ଷ
Uncategorized

ନବରଙ୍ଗପୁର ପୌରାଞ୍ଚଳ ଅଧକ୍ଷ ଆସନ ପାଇଁ ଆଶାୟୀଙ୍କ ଲମ୍ବା ଲାଇନ

ନବରଙ୍ଗପୁର : ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାର ଗାଁ ଗହଳି ରାଜନୀତି ବେଶ ସରଗରମ ହେଉଛି l ଅପର ପକ୍ଷେ ପୌରାଧକ୍ଷ ଆସନ ସଂରକ୍ଷଣ ଚୂଡାନ୍ତ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପରେ ସହରାଞ୍ଚଳ ରାଜନୀତି କୁ ଉଷ୍ମ କରିଛି l ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାର ନବରଙ୍ଗପୁର ପୌରାଞ୍ଚଳ ଅଧକ୍ଷ ପଦ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି( ଏସ ସି ) ପୁରୁଷ ବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷଣ ରହି ଥିବା ବେଳେ ଉମରକୋଟ ପୌରାଞ୍ଚଳ ଅଧକ୍ଷ ପଦ ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତି (ଏସ ଟି) ବର୍ଗ ଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷଣ ରହିଛି l ଏଥର ଜିଲ୍ଲାର ଦୁଇଟି ପୌରାଞ୍ଚଳ ଅଧକ୍ଷ ଆସନ ପାଇଁ ସିଧାସଳଖ ନିର୍ବାଚନ ହେଉଥିବାରୁ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ବିଜେପି, ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ବହୁ ନେତା ମାନେ ପଦବୀ ପାଇଁ ଆଶାୟୀ ଥିଲେ l ପଦବୀ ପାଇଁ ବହୁ ସ୍ଥାନୀୟ ନେତା ସେଥିପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ନିଜ ନିଜର ଗୋଟି ଚାଳନା କରିଥିଲେ l କିନ୍ତୁ ଅଧକ୍ଷ ପଦ ସଂରକ୍ଷଣ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିବାରୁ ଆଶାୟୀଙ୍କ ସବୁ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ ହୋଇଯାଇଛି l ଖାସ କରି ନବରଙ୍ଗପୁର ପୌରାଞ୍ଚଳ ଅଧକ୍ଷ ପଦ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷଣ ରହିଛି l ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ବର୍ଗର ବିଜେପି, ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ର ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପୌରାଧକ୍ଷ ପଦବୀରେ ଲଢ଼ିବାପାଇଁ ଲବି କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି l ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଥମ ଥର କରି ଜଣେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି (ଏସ ସି) ବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ହାତରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ସହର ର ବିକାଶ ନ୍ୟସ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି l ତେବେ ସିଧାସଳଖ ଭୋଟ ହେବାକୁ ଥିବାରୁ କ୍ଷମତାସିନ ବିଜେଡି ଓ ବିରୋଧୀ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏହାକୁ ନେଇ ମାନସ ମନ୍ଥନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି l  ଅପର ପକ୍ଷେ ତିନି ପ୍ରମୁଖ ଦଳର ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ବର୍ଗର ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପୋୖରାଧକ୍ଷ ପଦବୀରେ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ବହୁ ଆଶାୟୀ ରହିଛନ୍ତି l ଆଶାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଯୁବ ନେତା ତଥା ନଗର କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଭିମ ହରିଜନ ଙ୍କ ନାମ ଏକ ପ୍ରକାର ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି l ଏହାକୁ ନେଇ ଭିମ ପୌରାଞ୍ଚଳ ର ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡ ସଙ୍ଘଠନ କରିବା ସହ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି l ସେହିପରି ବିଜେଡି ଦଳରୁ ଟିକେଟ ପାଇବା ପାଇଁ ଯୁବ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲା ଯୁବ ବିଜେଡି ସଂପାଦକ ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ ଆଶାୟୀ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି l ସଞ୍ଜୟ ଜଣେ ବିଜେଡି ଦଳର ସକ୍ରିୟ କର୍ମୀ ଭାବେ ଦଳର ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସୁଚାରୁ ରୂପେ ତୁଳାଉ ଥିବା ସହ ବିଜେଡିର ଆଗ ଧାଡ଼ିର ନେତାଙ୍କ ସହ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି l ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ପୌରାଧକ୍ଷ ପଦବୀ ପାଇଁ ବିଜେପି ଦଳରୁ ଟିକେଟ ପାଇବା ପାଇଁ ଯୁବ ନେତା ତଥା ଜିଲ୍ଲା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାପତି ଅରୁଣ ପୂଜାରୀ ଆଶାୟୀ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି l ସେ ବିଜେପି ଦଳର ବିଭିନ୍ନ ପଦ ପଦବୀ ରହି ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ଗୁଡିକୁ ସୁଚାରୁ ରୂପେ ତୁଲାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି lମଧୁସୂଦନ ସାହୁ ନବରଙ୍ଗପୁର

Related posts

ମମତା ସାହୁ ଙ୍କ କବିତା ll ତୁମ ସ୍ପର୍ଶ l l

Sunil Chandra Nayak

କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଟପ୍ପର ହେଲେ ବୈଜୟନ୍ତୀ ମିଶ୍ର

Sunil Chandra Nayak

ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ’ ଓସ୍ୱାସ୍’ ଅନ୍ ଲାଇନ୍ ଚିଠି ଓ ନଥିପତ୍ର କାର୍ଯ ର ଶୁଭାରମ୍ଭ

Leave a Comment

error: Content is protected !!
çukurova escort dalaman escort datça escort didim escort düzce escort edirne escort edremit escort fethiye escort gelibolu escort gemlik escort escort
boyabat escort inegöl escort kovancılar escort bolvadin escort meram escort çukurova escort nazilli escort aliağa escort karatay escort serdivan escort bozüyük escort muratpaşa escort ürgüp escort karacabey escort iskilip escort kelkit escort didim escort datça escort yüreğir escort escort osmaneli escort ayvalık escort escort odunpazarı escort zile escort amasra escort söke escort edremit escort sorgun escort hendek escort ilkadım escort kaman escort bayraklı escort lara escort banaz escort bandırma escort kepez escort osmancık escort sultanahmet escort akyazı escort kozan escort izmit escort gelibolu escort dudullu escort köyceğiz escort kemer escort çaycuma escort tepebaşı escort