ରାଜନୀତି

କେଜ୍ରିୱାଲ ଙ୍କୁ ୩ ପୃଷ୍ଠାର ଚିଠି ଲେଖିଲେ ସିସୋଦିଆ, ପାଠ କଲେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଆପ୍

ନବରଙ୍ଗପୁର,(ମସିହା)ଆମ୍‌ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଆପ୍‌) ନେତା ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ଓ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ତିନି ପୃଷ୍ଠାର ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗର ଉତ୍ତର ଦେଇଥିବାବେଳେ ବିଜେପି ଉପରେ ଜୋରଦାର ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ମୋର ସୌଭାଗ୍ୟ ବୋଲି ମନେ କରୁଛି ଯେ ମୁଁ (ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ) ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କ୍ରମାଗତ ଆଠ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲି। ମୁଁ ଖୁସି ଯେ ଗତ ଆଠ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ, ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଦିଲ୍ଲୀବାସୀଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ଆଣିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଏକ ଛୋଟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛି। ବିଶେଷକରି ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଦାୟିତ୍ୱ, ବୋଧହୁଏ ମୋର ପୂର୍ବଜନ୍ମରେ କିଛି ପୂଣ୍ୟଫଳ ଯୋଗୁଁ ମିଳିଥିଲା |ଯାହାଦ୍ୱାରା ଏହି ଜନ୍ମରେ ମା ସରସ୍ୱତୀଙ୍କ ସେବା କରିବାର ଏକ ବଡ଼ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲି। ଦିଲ୍ଲୀର ଲୋକମାନେ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ, ଗତ ଆଠ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ମୁଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ଠା ଏବଂ ସଚ୍ଚୋଟତା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି | ଦୁନିଆର କୌଣସି ଶକ୍ତି ମୋତେ ବେଈମାନ କରିପାରିବ ନାହିଁ | ତେବେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଯେ ଆଠ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଚ୍ଚୋଟତାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ମୋ ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ଭଗବାନ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗ ମିଥ୍ୟା | ଏହି ଅଭିଯୋଗ ବାସ୍ତବରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ସତ୍ୟ ରାଜନୀତିକୁ ଭୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଛଡା ଆଉ କିଛି ନୁହେଁ। ସେମାନଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ମୁଁ ନୁହେଁ, ସେମାନଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ | କାରଣ ଆଜି କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀ ନୁହେଁ, ସମଗ୍ର ଦେଶର ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେ ନେତା ଭାବରେ ଦେଖୁଛନ୍ତି, ଯିଏ ଦେଶ ପାଇଁ ଏକ ଦୂରଦୃଷ୍ଟି ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେହି ଦର୍ଶନକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରି ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛନ୍ତି। ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ, ଦାରିଦ୍ର, ବେକାରୀ, ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ଏବଂ ଦୁର୍ନୀତି ଭଳି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ଦେଶର କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଆଜି ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏକ ଆଶାର ନାମ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ମୋ ବିରୋଧରେ ଅନେକ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଆହୁରି କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି |ସେମାନେ ମୋତେ ତୁମ ସାଥ ଛାଡିବାକୁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କଲେ | ମୋତେ ଧମକ ଦେଲେ, ମୋତେ ପ୍ରଲୋଭିତ କଲେ। ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କ ଆଗରେ ନତମସ୍ତକ ହେଲି ନାହିଁ, ସେମାନେ ମୋତେ ଗିରଫ କରି ଜେଲରେ ରଖିଛନ୍ତି। ମୁଁ ସେମାନଙ୍କର ଜେଲକୁ ମଧ୍ୟ ଭୟ କରେ ନାହିଁ। ମୁଁ ଦୁନିଆର ପ୍ରଥମ ବ୍ୟକ୍ତି ନୁହେଁ, ଯିଏ ସତ୍ୟ ପାଇଁ ଲଢ଼ୁଛି । ମୁଁ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ କାହାଣୀ ପଢିଛି, ଯେଉଁମାନେ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇଁ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ମିଥ୍ୟା ଓ ଭିତ୍ତିହୀନ ମାମଲାରେ ବ୍ରିଟିଶଙ୍କ କାରାଗାରରେ ଥିଲେ। ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମସ୍ତ ଲୋକ ମୋର ପ୍ରେରଣା ଉତ୍ସ | ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରେ, ଭାବେ ଯେ ଆଜିର ସମୟରେ, ସତ୍ୟ ପାଇଁ ଲଢ଼ି ଯଦି ଜେଲକୁ ଯିବାକୁ ପଡୁଛି, ସେମାନେ ବ୍ରିଟିଶ ମାନଙ୍କ ଅତ୍ୟାଚାରର ଶିକାର ହୋଇ ମଧ୍ୟ ହସି ହସି ଜେଲକୁ ଯାଉଥିଲେ | ସେଥିପାଇଁ ମୋ ମନରେ ଜେଲ ଯିବାର ଭୟ ନାହିଁ ଏବଂ ତା’ପରେ ସତ୍ୟର ଶକ୍ତି ମୋ ପାଖରେ ଅଛି ତେବେ ମୁଁ କାହିଁକି ଭୟ କରିବି’?ଏହାକୁ ଆଜି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ସମସ୍ତ କର୍ମୀ ଏକତ୍ର ହୋଇ ପାଠ କରି ଆପ୍ ସରକାର ର ଗୁଣଗାନ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଜିଲ୍ଲା ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ କୃତିବାସ ମୁଣ୍ଡ ଆଗାମୀ ଦିନରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଭଦ୍ର ମୁଖା ଖୋଲାଜିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଆପ୍ ଜିଲ୍ଲା କର୍ମକର୍ତ୍ତା ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଏହାର କଡ଼ା ଜବାବ ନିର୍ବାଚନ ରେ ଦେବାକୁ ଏବେ ଟୁ ଏକତ୍ର ହୋଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।ଜିଲ୍ଲା ଆବାହକ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟ କାରି କରିବାକୁ କର୍ମୀ ମାନଙ୍କୁ ବ୍ରଜ ଶପଥ ପାଠ କରାଇଥିଲେ।

ନବରଙ୍ଗପୁର୍ ଜିଲ୍ଲାରୁ ରବି ନାରାୟଣ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ୍ ମସିହା ନିୟୁଜ୍।

Related posts

ସ୍ଥାନୀୟ ଭଜାପା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ତାଳଚେର ଉପଖଣ୍ଡ ବି ଡି ଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ 

Sunil Chandra Nayak

ବି ଜେ ପି ମଣ୍ଡି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ଦେଲା ଦାବୀପତ୍ର ଓ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁଙ୍କ ମ୍ରୁତ୍ୟୁ ସନ୍ଦେହ ନେଇ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ ପ୍ରତିବାଦ

Sunil Chandra Nayak

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଦୁର୍ନୀତି ନେଇ ବିଜେପି ର ବ୍ଲକ୍ ଘେରାଉ

Sunil Chandra Nayak

Leave a Comment

error: Content is protected !!
çukurova escort dalaman escort datça escort didim escort düzce escort edirne escort edremit escort fethiye escort gelibolu escort gemlik escort escort
boyabat escort inegöl escort kovancılar escort bolvadin escort meram escort çukurova escort nazilli escort aliağa escort karatay escort serdivan escort bozüyük escort muratpaşa escort ürgüp escort karacabey escort iskilip escort kelkit escort didim escort datça escort yüreğir escort escort osmaneli escort ayvalık escort escort odunpazarı escort zile escort amasra escort söke escort edremit escort sorgun escort hendek escort ilkadım escort kaman escort bayraklı escort lara escort banaz escort bandırma escort kepez escort osmancık escort sultanahmet escort akyazı escort kozan escort izmit escort gelibolu escort dudullu escort köyceğiz escort kemer escort çaycuma escort tepebaşı escort