ପ୍ରଗତିଶୀଳ ମସିହା, ନିର୍ଭୀକ I ନିର୍ଭୟ I ନିରପେକ୍ଷ
Uncategorized

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ କୋଡିଏ ବର୍ଷ ତଳେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ପୋଡିଦେଇଥିଲେ ବ୍ୟାଲଟ ବକ୍ସ 

କାଳେ ହବନି ତ ପୁନରାବୃତ୍ତି,
ପ୍ରଶାସନକୁ ବିଶ୍ବାସକୁ ନେଲେ ନାହିଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ,
ପୁଣିଥରେ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗରୁମକୁ ମାରିଲେ ତାଲା,

ଗୋଳାମୁଣ୍ଡା/ମସିହା : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରେ ଶାସକଦଳ କାଳେ ଓଲଟ ପାଲଟ କରିବ । କାଳେ ନିର୍ବାଚନରେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିବ । ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ କୋଡିଏ ବର୍ଷ ତଳେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ପୋଡିଦେଇଥିଲେ ବ୍ୟାଲଟ ବକ୍ସ, ଚଳିତ ତ୍ରି ସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଏହାର ପୁନରାବୃତ୍ତି ହେବ ନି ତ । ଏହାକୁ ଆଧାରରେ ଆଜି ପ୍ରଶାସନକୁ ବିଶ୍ବାସକୁ ନେଲେ ନାହଁ । ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ନିର୍ବାଚନ ରଣାଙ୍ଗନାରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା କରୁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ବିଡ଼ିଓଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗରୁମରେ ତାଲାମାରି ଚାବି ନିଜ ପାଖରେ ରଖିବା ଘଟଣା ଏଠାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନାରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଗତ ୨୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ନିର୍ବାଚନ ହୋଇଥିଲା । ନିର୍ବାଚନ ସରିଲା ପରେ ବ୍ୟାଲଟ ବକ୍ସକୁ ପୁଲିଂ ଅଫିସର ମାନେ ପ୍ରଶାସନକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ । ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ପୁରୁଣା ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗରୁମରେ ବ୍ୟାଲଟ ବକ୍ସକୁ ରଖାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ସେହି ରୁମକୁ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ ମାନେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଅନେକ ପଞ୍ଚାୟତର ବ୍ୟାଲଟ ବକ୍ସ ପୋଡି ଯାଇଥିଲା । ପରେ ଯେଉଁ ପଞ୍ଚାୟତର ବ୍ୟାଲଟବକ୍ସ ପୋଡି ଯାଇଥିଲା ,ସେହି ପଞ୍ଚାୟତରେ ପୁଣିଥରେ ନିର୍ବାଚନ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ୨୦ ବର୍ଷ ତଳର ପୁନରାବୃତ୍ତି ହବନି ତ , ଏହି ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକର ମହାଲିଙ୍ଗରେ ଘଟିଥିବା ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଦୋହଲାଇ ଦେଇଥିଲା । କାଳେ ଶାସକ ଦଳ ପରାଜୟ ବରଣ କରିବା ଭୟରେ କିଛି ବି ଓଲଟ ପାଲଟ କରିବ ନି ତ ? ଆଜି ଏମିତି ଅନେକ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା କରୁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଶଙ୍କା  ଓ   ଭୟ ଜାତ ହୋଇଥିଲା । ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମାନେ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକକୁ ଯାଇ ବିଡ଼ିଓଙ୍କୁ ତାଲା ମାରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ବିଡ଼ିଓ ପ୍ରଥମେ ମନା କରିବା ପରେ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ହଁ କହିଥିଲେ । ପରେ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ସର୍ବମଙ୍ଗଳା ଯୁକ୍ତ ତିନି ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜରେ କରାଯାଇଥିବା ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗରୁମକୁ ଯାଇ ପ୍ରଶାସନର ଗୋଟିଏ ତାଲା ଓ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମାନଙ୍କ ଗୋଟିଏ ତାଲା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଥିବା ଜୋନ ନଂ୧ର ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗରୁମକୁ ମାନଝରି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଗିରିଧାରୀ ତେଜି, ଜୋନ ନଂ ୨ର ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗରୁମ କୁ ବିଜେଡି ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ପ୍ରାର୍ଥୀନୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ଭୋଇ ଓ ଜୋନ ନଂ ୩ର ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗରୁମକୁ ମହାଲିଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଗୌରୀ ଚନ୍ଦନ ତାଲା ମାରି ଚାବି ରଖିଥିଲେ । ତାଲା ମାରିବା ସମୟରେ ସିନାପାଲିର ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଗଣେଶ ସାହୁ , ଟେମରି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଓ ଅନେକ ଏଜେଣ୍ଟ ମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ତଥାପି ବିଶ୍ୱାସ ନ କରି ଗୋଳାମୁଣ୍ଡା ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ନିଜନିଜ ଏଜେଣ୍ଟ ମାନଙ୍କ ସହ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗରୁମ ପାଖରେ ଶୋଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଗୋଳାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରୁ ରାମକୁମାର ସେନାପତି ଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ମସିହା,

Related posts

ପ୍ରତିମା ଶତପଥି ଙ୍କ କବିତା ଶୀତ ଆସିଛି

Sunil Chandra Nayak

ପ୍ରଫେସର ଭୁବନେଶ୍ୱର ବେହେରା ମେମୋରିଆଲ ୟୁଥ ଅର୍ଗାନାଇଜେସନ ପ୍ରକ୍ରୁତି ପୁରସ୍କାର ରେ ସମ୍ମାନୀତ

ଅଦିନିଆ ବର୍ଷା ରେ କ୍ଷତି ହୋଇଥିବା ଚାଷ କୁ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ଜୟ କିଷାନ ମଜଦୂର ସଂଗ୍ରାମ ପରିଷଦ

masiha

Leave a Comment

error: Content is protected !!
çukurova escort dalaman escort datça escort didim escort düzce escort edirne escort edremit escort fethiye escort gelibolu escort gemlik escort escort
boyabat escort inegöl escort kovancılar escort bolvadin escort meram escort çukurova escort nazilli escort aliağa escort karatay escort serdivan escort bozüyük escort muratpaşa escort ürgüp escort karacabey escort iskilip escort kelkit escort didim escort datça escort yüreğir escort escort osmaneli escort ayvalık escort escort odunpazarı escort zile escort amasra escort söke escort edremit escort sorgun escort hendek escort ilkadım escort kaman escort bayraklı escort lara escort banaz escort bandırma escort kepez escort osmancık escort sultanahmet escort akyazı escort kozan escort izmit escort gelibolu escort dudullu escort köyceğiz escort kemer escort çaycuma escort tepebaşı escort