ପ୍ରଗତିଶୀଳ ମସିହା, ନିର୍ଭୀକ I ନିର୍ଭୟ I ନିରପେକ୍ଷ
Uncategorized

ବ୍ରାହ୍ମଣ ଛେଣ୍ଡିଆ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ରେ ମୃତକ ଙ୍କ ନାମରେ ପଡିଛି ଭୋଟ !

ବିଡିଓ ଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ଦୁଇ ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରାର୍ଥୀ

ଧର୍ମଗଡ଼ ବ୍ଲକ ରେ ଫଲ୍ସ ଭୋଟିଂ ଅଭିଯୋଗ 

ଧର୍ମଗଡ– ୨୩/୨/୨୨କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଧର୍ମଗଡ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବ୍ରାହ୍ମଣ ଛେଣ୍ଡିଆ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ରେ ମୃତକ ଙ୍କ ନାମରେ ଫଲ୍ସ ଭୋଟିଂ କରା ଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଆଜି ଏହିଭଳି ଦୁଇଟି ଅଭିଯୋଗ ଧର୍ମଗଡ ବିଡିଓ ତଥା ନିର୍ବାଚନୀ ଅଧିକାରୀ ଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହା ଉପରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ପାଇଁ ଦାବୀ କରାଯାଇଛି ।

ଚଳିତ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତରାଜ ନିର୍ବାଚନ ପରିପେଖି ରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ ଧର୍ମଗଡ ବ୍ଲକ ରେ ଗତ ୨୦ ତାରିଖ ରେ ଦିନ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ କରା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ର ୩ ଦିନ ପରେ ଫଲ୍ସ ଭୋଟିଂ ହୋଇଥିବ ନେଇ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଧର୍ମଗଡ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବ୍ରାହ୍ମଣ ଛେଣ୍ଡିଆ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ର ଥନଟ ଗ୍ରାମ ରେ ଥିବା ୱାର୍ଡ ନଂ-୮,୯,୧୦ ଓ ୧୧ ରେ ମୃତକ ଙ୍କ ନାମରେ ଅନ୍ୟ କେହି ଫଲ୍ସ ଭୋଟିଂ କରିଥିବା ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଥିବା ଡାକେଶ୍ୱର ଲହଜଲ୍ ଓ ଉତ୍ତମ କୁମାର ପାତ୍ର ଲିଖିତ ଭାବେ ଧର୍ମଗଡ ବିଡ଼ିଓ ଙ୍କ ନିକଟ ରେ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ଉଦାହରଣ ଭାବେ ୱାର୍ଡ ନଂ-୧୦ ରେ ମୋଟ ଭୋଟର ସଂଖ୍ୟା ୧୯୫ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏଠାରେ ୧୯୪ ଜଣ ଭୋଟର ଭୋଟ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ୱାର୍ଡ ର ୩ ଜଣ ଭୋଟର କାଦେଲ ନାଏକ ପି: ହଳଧର ନାଏକ, ଭଗତ ମଶ୍ରା ପି:ଅଙ୍ଗଦ ମଶ୍ରା, ଏବଂ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ମଶ୍ରା ପି:ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ମଶ୍ରା ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ସାରିଛି । ତିନିଜଣ ଭୋଟର ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ରେ ଅନ୍ୟ କେହି ଭୋଟ ଦେଇଥିବାରୁ ଭୋଟ ପୁଲିଙ୍ଗ ସଂଖ୍ୟା ୧୯୪ ହେଉଛି । ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କ ନାମରେ ଅନ୍ୟ କେହି ଫଲ୍ସ ଭୋଟ ଦେଇଥିବା ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉଛି ତେଣୁ ଏହି ନିର୍ବାଚନ କୁ ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କରାଯିବା ସହ ସାନି ମତଦାନ କରାଯିବା ପାଇଁ ଦାବୀ କରା ଯାଇଛି । ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ଥନଟ ଗ୍ରାମ ର ୱାର୍ଡ଼ ନଂ-୯ ରେ କ୍ରମିକ ସଂଖ୍ୟା ୧୩ ରେ ଦୁକାଲୁ ନାଏକ ପି:ଯମୁନା ନାଏକ, କ୍ରମିକ ସଂଖ୍ୟା-୭୩ ରେ ଖିରସିନ୍ଧୁ ନାଏକ ପି:ବଳଦେବ ନାଏକ, କ୍ରମିକ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୫ ରେ ଟୁନୁ ମାଳି ପି: ଗଜ ମାଳି, କ୍ରମିକ ସଂଖ୍ୟା-୩୫୭ ପୋଟେସ ନାଏକ ପି: ଜଗଦୀଶ ନାଏକ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରି ଛନ୍ତି । ସେହି ପରି ୱାର୍ଡ଼ ନଂ-୧୧ ରେ ମଧ୍ୟ ୨ ଜଣ ଭୋଟର ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ସାରିଛି ସେମାନେ ହେଲେ ହାର ତାଣ୍ଡି ସ୍ୱା: ଅରକ୍ଷିତ ତାଣ୍ଡି ଏଵଂ ରାମେଶ୍ବର ସୁନାନୀ ପି: ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଧର ସୁନାନୀ । ତେବେ ଉପରୋକ୍ତ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଭୋଟ ପଡ଼ି ଥିବା ସମ୍ଭାବନା କୁ ଏଡ଼ାଇ ଦିଆଯାଇ ନପାରେ ବୋଲି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦ୍ବୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏ ସମ୍ପର୍କ ରେ ଧର୍ମଗଡ ବିଡ଼ିଓ ଶରତ କୁମାର ସେଠୀ ଙ୍କୁ ଯୋଗା ଯୋଗ କରିବାରୁ ଅଭିଯୋଗ ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି ଏଵଂ ନିର୍ବାଚନ ନିୟମ କୁ ଅନୁସରଣ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ଏଠାରେ ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବ୍ରାହ୍ମଣ ଛେଣ୍ଡିଆ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ରେ ସରପଞ୍ଚ ପଦ ପାଇଁ ମୋଟ ୯ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦିତା କରୁଛନ୍ତି । ଏଠାରେ ମୋଟ ଭୋଟର ସଂଖ୍ୟା ୪୭୦୬ ରହିଥିବା ବେଳେ ୩୯୪୪ ଜଣ ଭୋଟର ଭୋଟ ଦେଇଛନ୍ତି ।  ବୈଦ୍ୟ ନାଥ ବେହେରା ଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ 

Related posts

ରାଉରକେଲା – କବିସମ୍ରାଟ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

Sunil Chandra Nayak

ଅପର୍ତ୍ତି ସେଠୀ ଙ୍କ କବିତା ଜାଲ

Sunil Chandra Nayak

ରଶ୍ମି ରଞ୍ଜିତା ମିଶ୍ର(ରୋଜି) ଙ୍କ କବିତା ଅକୁହା କଥା

Sunil Chandra Nayak

Leave a Comment

error: Content is protected !!
çukurova escort dalaman escort datça escort didim escort düzce escort edirne escort edremit escort fethiye escort gelibolu escort gemlik escort escort
boyabat escort inegöl escort kovancılar escort bolvadin escort meram escort çukurova escort nazilli escort aliağa escort karatay escort serdivan escort bozüyük escort muratpaşa escort ürgüp escort karacabey escort iskilip escort kelkit escort didim escort datça escort yüreğir escort escort osmaneli escort ayvalık escort escort odunpazarı escort zile escort amasra escort söke escort edremit escort sorgun escort hendek escort ilkadım escort kaman escort bayraklı escort lara escort banaz escort bandırma escort kepez escort osmancık escort sultanahmet escort akyazı escort kozan escort izmit escort gelibolu escort dudullu escort köyceğiz escort kemer escort çaycuma escort tepebaşı escort