ପ୍ରଗତିଶୀଳ ମସିହା, ନିର୍ଭୀକ I ନିର୍ଭୟ I ନିରପେକ୍ଷ
ଆଞ୍ଚଳିକ

ମୋଟେର ପଞ୍ଚାୟତ ଚାଉଳ ଯୋଗାଣରେ ଅନିୟମିତତା , ତିନି ମାସ ହେଲା ଚାଉଳ ପାଇ ନାହାନ୍ତି ହିତାଧିକାରୀ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ

ମୋଟେର ପଞ୍ଚାୟତ ଚାଉଳ ଯୋଗାଣରେ ଅନିୟମିତତା ,

ତିନି ମାସ ହେଲା ଚାଉଳ ପାଇ ନାହାନ୍ତି ହିତାଧିକାରୀ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ

ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ନିରାପତ୍ତା ଯୋଗାଇବା ସହ ପିଡିଏସ ଚାଉଳ ବାଟମାରଣା ରୋକିବାକୁ ସରକାର ଡାଳେଡାଳେ ଗଲେ କିଛି ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ବାଟମାରଣା ରୋକି ହେଉନାହିଁ। ପିଡିଏସ ଚାଉଳ ପାଇଁ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଆଧାର ଲିଙ୍କ ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ସତ୍ତ୍ବେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଚାଉଳ ବାଟମାରଣା ହେବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ଜଣେ ନୁହେଁ କି ଦି ଜଣ ନୁହେଁ ୨୧୦ଜଣ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ତିନି ମାସର ଚାଉଳ ଜନୈକ ଯୋଗାଣ ସହାୟକଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ହଡ଼ପ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। କୋକସରା ବ୍ଲକ ମୋଟେର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖୁଟୁଲୁଗୁଡା ଗ୍ରାମର ୭ ଓ ୮ ନମ୍ବର ଓ୍ଵାର୍ଡର ୨୧୦ ହିତାଧିକାରୀ ତିନି ମାସ ହେବ ପିଡିଏସ ଚାଉଳ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଏନେଇ ସେମାନେ ଧର୍ମଗଡ଼ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ଵାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।ମିଳିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ମୋଟେର ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରେ ମୋଟ ୧୦୦୬ ଜଣ ହିତାଧିକାରୀ ଅଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମୋଟ ୩୦୦କ୍ଵି ୪୨ କେଜି ଚାଉଳ ଏଲଟମେଣ୍ଟ ରହିଛି। ପ୍ରତି ମାସରେ ଶସ୍ଯାଗାରରୁ ଚାଉଳ ଉଠିଛି ଏବଂ ପରିବହନ ଠିକାଦାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପଞ୍ଚାୟତ ପଏଣ୍ଟକୁ ଚାଉଳ ଯୋଗାଣ ହୋଇଛି। ତା ସତ୍ତ୍ବେ ବି ଖୁଟୁଲୁଗୁଡାର ଦୁଇ ଓ୍ଵାର୍ଡର ଜଣେ ବି ହିତାଧିକାରୀ ଚାଉଳ ପାଇ ନାହାନ୍ତି। ଚାଉଳ ପାଇଁ ହିତାଧିକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଦିନରେ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଯାଇ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି। ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ “ଏଲଟମେଣ୍ଟ କମ୍ ଆସିଛି। ଆସନ୍ତା ମାସ ଏଲଟମେଣ୍ଟ ଆସିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଚାଉଳ ଦିଆଯିବ କହି ଯୋଗାଣ ସହାୟକ ପରମାନନ୍ଦ ଧଙ୍ଗଡାମାଝୀ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଦେଉଥିଲେ। ଲଗାତାର ତିନି ମାସ ଗୋଟିଏ ଘଟଣାର ପୁନରାବୃତ୍ତି ହେବା ପରେ ହିତାଧିକାରୀ ମୋଟେର ସରପଞ୍ଚ, କୋକସରା ଯୋଗାଣ ନିରୀକ୍ଷକ,ଓ କୋକସରା ଗୋଷ୍ଠୀ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। କିଛି ସୁଫଳ ନମିଳିବାରୁ ଗୁରୁବାର ହିତାଧିକାରୀମାନେ ଧର୍ମଗଡ଼ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ଵାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଲଟମେଣ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଚାଉଳ ଉଠାଣ ପରେ ବି କାହିଁକି ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚାଉଳ ଦିଆଯାଇନାହିଁ ବୋଲି ମୋଟେର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ଯ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ବିରଞ୍ଚି ଖର୍ସେଲଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ଏ ନେଇ ସେ ବିଡ଼ିଓଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି ବୋଲି କହି ଫୋନ୍ କାଟି ଦେଇଥିଲେ। ସଂପୃକ୍ତ ଯୋଗାଣ ସହାୟକଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ଚାଉଳ ଉଠାଣ ହୋଇଥିବା ସ୍ଵୀକାର କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଅନିୟମିତତା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରିବାରୁ ନୀରବ ରହିଥିଲେ। ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବକେୟା ଚାଉଳ ତୁରନ୍ତ ଦିଆନଗଲେ ଆନ୍ଦୋଳନାତ୍ମକ ପନ୍ଥା ଅବଲମ୍ବନ କରାଯିବ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗାମ୍ବର ଦୂରିଆ, ସନ୍ତୋଷ ପାଢୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟାଧର ସାହୁଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ…..

Related posts

ରୁପ୍ରା ରୋଡ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ର ପୁରାତନ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ମିଳନ

Sunil Chandra Nayak

ଧର୍ମଗଡ଼ ମହିଳା ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ସାହିତ୍ୟ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର ଓ ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦଯାପନୀ ଉତ୍ସବ

masiha

ପଞ୍ଚାୟତ ରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ ଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଏସ,ଇଏମ କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କ ଦାବୀ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

Leave a Comment

error: Content is protected !!
çukurova escort dalaman escort datça escort didim escort düzce escort edirne escort edremit escort fethiye escort gelibolu escort gemlik escort escort
boyabat escort inegöl escort kovancılar escort bolvadin escort meram escort çukurova escort nazilli escort aliağa escort karatay escort serdivan escort bozüyük escort muratpaşa escort ürgüp escort karacabey escort iskilip escort kelkit escort didim escort datça escort yüreğir escort escort osmaneli escort ayvalık escort escort odunpazarı escort zile escort amasra escort söke escort edremit escort sorgun escort hendek escort ilkadım escort kaman escort bayraklı escort lara escort banaz escort bandırma escort kepez escort osmancık escort sultanahmet escort akyazı escort kozan escort izmit escort gelibolu escort dudullu escort köyceğiz escort kemer escort çaycuma escort tepebaşı escort